تبلیغات
بسیجی واقعی - صبر کنید دق نکنید!

ما در جنگ برای یك لحظه هم نادم و پشیمان از عملكرد خود نیستیم. امام خمینی(ره) 67/12/3

صبر کنید دق نکنید!

نویسنده :ام صدرا
تاریخ:دوشنبه 17 تیر 1392-ساعت 15 و 18 دقیقه و 57 ثانیه

سلام . خواستم بنویسم دلم گرفته و از این حرفا؛ چندتا وب خوندم اونا هم همینو نوشته بودن پشیمون شدم تو این بازار گرفتگی دل غبار روی دلم را پیش شما «ها» کنم.بگذریم

چندوقت پیش همسر محترم مطلبی آوردند از روزنامه جوان مورخ ۲۸ خرداد ۱۳۹۲ که برام جالب بود و خوشحال کننده.نویسنده مطلب خانم نسیبه زمانیان هستند.

خلاصشو می گم :‌موضوع مطلب در مورد این گفته شهید باکری است :«که بعد از جنگ رزمندگان امروز به سه دسته تقسیم می شوند؛ دسته ای به مخالفت با گذشته خود برمی خیزند و از گذشته خود پشیمان می شوند. دسته ای راه بی تفاوتی می گزینند و در زندگی مادی خود غرق می شوند و همه چیز را فراموش می کنند. دسته سوم به گذشته خود وفادار می مانند و احساس مسئولیت می کنند که از شدت مصائب و غصه ها دق خواهند کرد. پس از خدا بخواهید که با وصال شهادت از عواقب زندگی بعد از جنگ در امان بمانید.»

بعد نقل از آقای احمدزاده(نویسنده) کرده بودند که در یک نشست در مورد این مطلب اظهارنظر کرده بودند و این جملات را از آن «اریش ماریا رمارک» (نوبسنده آلمانی) دانستند. حبیب احمدزاده گفته : «من هم فقط این جملات شهید باکری را شنیده ام اما فقط شنیده ام. من معتقدم حتی اگر شهید باکری این جمله را گفته ما نباید آن را بولد کنیم چون نتیجه ی جنگ ما با جنگ آلمان برابر نیست و اگر اینطور باشد پس ما به چه دفاع مقدسمان می نازیم؟»

همچنین در این مطلب اشاره شده بود به دیدار سال گذشته مقام معظم رهبری(‌حفظه الله) به خراسان شمالی که ایشان در دیدار با خانواده های شهدا و ایثارگران پس از اینکه فرزند شهید بهاری در صحبت هایش به این جملات شهید باکری اشاره کردند رهبر جلیل القدر ما فرموده بودند:

« من این نکته را اضافه کنم بر آنچه عزیزان ما در اینجا بیان کردند. گفتند :< آن کسانی که در دوران جهاد مقدس و دفاع مقدس در جبهه های جنوب و غرب رفتند وارد میدان شدند و جان خود را کف دست گرفتند به سه دسته تقسیم می شوند؛ بعضی ها بی تفاوت می مانند؛بعضی ها پایبند می مانند آنهایی که پایبند می مانند باید از غصه دق کنند. این جمله اخیر را من قبول ندارم. آنهایی که پایبند می مانند؛ شاهد به ثمر نشستن این نهال و تناور شدن این درخت خواهند بود. اینجور نیست که با روی گردان کسانی این حرکت عظیم این بنای معظم و شامخ تکان بخورد.با برگشتن یک عده ای از این قافله عظیم هرگز این قافله از راه باز نمی ماند « من یرتد منکم عن دینه فسوف یأتی الله بقوم یحبهم و یحبونه» این را خداوند متعال در قرآن فرموده است به مسلمانان صدر اسلام به آن کسانی که در رکاب پیغمبر جهاد کردند و جنگیدند و جان خودشان را فدا کردند؛‌قرآن در واقع همین حقیقت را بیان می کند... بله ریزش هایی وجود دارد؛‌کسانی هستند که از راه برمی گردند. کسانی هستند که احساس خستگی می کنند. کسانی هستند که به گذشته خودشان شک می کنند. کسانی هستند که به لبخند دشمنان وفریب دغلکاران از راه در می روند. اما در مقابل مردان و زنان شجاع آگاه آشنا با حقایق زمانه و مسلط بر بسیاری از مسایل گوناگون سیاسی ـ که آن روز مطرح نبود و وجود نداشت- در جامعه ما حضور دارند. اینها رویش های جدیدند...»